اعتیاد، درد پنهان افغانستان: مستندی در باره‌ی اعتیاد در کشور

اسماعیل درمان 

شمار معتادان به مواد مخدر به گونۀ نگران‌کننده‌ای در چند سال اخیر افزایش یافته است.
شمار معتادان به مواد مخدر به گونۀ نگران‌کننده‌ای در چند سال اخیر افزایش یافته است.

“اعتیاد، درد پنهان افغانستان” از مستندهای اخیر تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی است که توسط طاهر قادری تهیه و کارگردانی شده است. این مستند روایت زندگی پرماجرا، پرچالش، تلخ، و توأم با درد و رنج افرادی است که بنابر عوامل مختلف به مصرف مواد مخدر رو آورده و در نهایت معتاد شده اند.

مشکلات بزرگ امنیتی و سردرگمی سیاسی در منطقه و بالاخص در دولت افغانستان، توجه به این بخش مهم را محدود و ناقص نگه داشته است و بدون هماهنگی در ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، صحی، فرهنگی و سیاسی با کشورهای دیگر، بسیار دشوار به نظر می‌رسد تا بر این مشکل غلبه کرد. ویدیوی این مستند با کسب اجازه از کارگردان آن در روان آنلاین به نشر رسیده است:

پیوند به گزارش مربوط به این مستند در سایت بی‌بی‌سی فارسی: http://www.bbc.co.uk/persian/afghanistan/2013/04/130404_zs_afghan_drug_addiction_problem.shtml
پیوند این گزارش به زبان انگلیسی: http://www.bbc.co.uk/news/magazine-22091005

عکس برگرفته از سایت‌های http://news.bbc.co.uk، http://www.dailyafghanistan.com

درباره‌ی اسماعیل درمان

اسماعیل درمان، ماستر روانشناسی بالینی و مدیر وبسایت روان آنلاین است. شما می‌توانید از طریق صفحۀ «تماس با ما» یا صفحۀ فسبوک روان آنلاین به او و گروه کاری روان آنلاین پیام بفرستید. خوانندگانی که نمی‌خواهند نام شان ذکر شود این را در پیام خود مشخص کنند. گروه روان آنلاین به حفظ هویت خوانندگان احترام می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.