معرفی چند وبسایت مفید در حوزه اعصاب و روان

این نوشته چند وبسایتی را معرفی میکند که میتوانند مطالب مفید و کارآمد را برای خوانندگان، بخصوص افراد مسلکی، فراهم کنند. قابل تذکر است که تمام مطالب این وبسایت ها به لسان انگلیسی به نشر میرسد.

 وبسایت انجمن روانپزشکان (داکتران عقلی-عصبی) امریکا American Psychiatric Association

این وبسایت متعلق به American Psychiatric Association  بوده و دارای زیربخش های مختلف می باشد که میتوان به بخش آموزشی، تحقیقی، و کار عملی اشاره کرد. با آنکه یک بخش عمده وبسایت مربوط به اخبار و گزارش فعالیت های انجمن و پلانهای آینده آن است، ولی این وبسایت دارای صفحات معلوماتی زیاد و همچنان فراهم کردن پیوند (لینک) به تعداد زیادی از وبسایت های مربوط به Psychiatry  و Psychology نیز می باشد.

پیوند مربوط به صفحه اصلی این است: http://www.psych.org

آنچه این وبسایت را جالبتر میسازد تقسیم بندی شاخه های مختلف Psychiatry  و ارایه مطالب مفید درین حوزه هاست. بطور مثال پیوند زیر مربوط به اعتیاد و مسایل مرتبط با آن است:   http://www.psych.org/MainMenu/PsychiatricPractice/AddictionPsychiatry.aspx

 این پیوند نیز اطلاعات مفیدی در باره کتابها، مجلات و غیره نشریات تخصصی فراهم نموده و در صورتیکه وبسایت داشته باشند، لینکهای شانرا میتوانید دریافت کنید:

  http://psych.org/Resources/BooksJournals.aspx  

 وبسایت بعدی حاوی چندین کتاب ماخذ در حوزه اعصاب و روان است. لینکهای مربوط به کتب و مجلات علمی-تخصصی روی این وبسایت قرار دارند. آدرس صفحه اصلی وبسایت این است:   http://www.psychiatryonline.com 

پیوند دیگر مربوط به کتاب آماری و تشخیصی اختلالات روانی یا همان DSM  میباشد که کل متن آن بصورت الکترونیک قابل دریافت است. همانطور که میدانید این کتاب یکی از بااعتبارترین کتابها در تقسیم بندی، شرح، و تشخیص-گذاری اختلالات روانی در قاره امریکا و بعضی کشورهای دیگر است. داکتران افغان نیز بخاطر تازه-تر بودن مطالب این کتاب، آنرا بعنوان مرجع استفاده میکنند. البته برای دسترسی به این مطالب لازم است تا یک حساب و رمز عبور (username/password) داشته باشید. معمولاً در صورتیکه محصل یکی از پوهنتونها در امریکا باشید یا از مسوولین خواهش کنید، در آنصورت قادر به دسترسی به این منابع خواهید بود.

  http://www.psychiatryonline.com/resourceTOC.aspx?resourceID=1

 وبسایت دیگر مربوط به مجله اعصاب-روان بریتانیا و کالج سلطنتی داکتران عقلی-عصبی می باشد و امتیاز آن اینست که متن کامل مقالات علمی را بصورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار میدهد. این وبسایت یکی از معتبرترین وبسایت ها در حوزه اعصاب-روان بوده که حوزه های مختلف این رشته را پوشش میدهد. داکتران اعصاب و روان، روانشناسان و کسانی که به صحت روانی علاقمند اند میتوانند بهره ی زیادی از مطالب این وبسایت ببرند.

  http://bjp.rcpsych.org/ 

یادداشت: نشر مطالب روان-آنلاین با ذکر منبع آزاد است.

 

 

 

 

درباره‌ی اسماعیل درمان

اسماعیل درمان، ماستر روانشناسی بالینی و مدیر وبسایت روان آنلاین است. شما می‌توانید از طریق صفحۀ «تماس با ما» یا صفحۀ فسبوک روان آنلاین به او و گروه کاری روان آنلاین پیام بفرستید. خوانندگانی که نمی‌خواهند نام شان ذکر شود این را در پیام خود مشخص کنند. گروه روان آنلاین به حفظ هویت خوانندگان احترام می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.