برگردان فارسی کتاب «کمک‌های اولیۀ روانشناختی»

اسماعیل درمان

سردبیر وبسایت روان آنلاین psychological first aid

روانشناسی در افغانستان، شاخۀ عملی سابقه‌داری نیست، و روانشناسی بالینی و صحت روانی، به عنوان یکی از زیربخش های مهم علم روانشناسی، حتا کم‌سابقه‌تر و ناشناخته‌تر است. با توجه به اهمیت روانشناسی در زندگی، و بالاخص با توجه به نقش عمده آن در کشور های در حال جنگ یا پس از جنگ، فراهم کردن منابع کاربردی اهمیت ویژه ای دارند.

ما همیشه از کمبود منابع شکایت کرده ایم چون واقعا به منابع محدود و معدودی دسترسی داشته ایم. در سال‌های اخیر، اما، به لطف کارهای پی‌گیر نسل جوان، در حوزه‌های مختلف کتاب و مقاله و برگردان کتاب و مقاله نشر می‌شوند. این کارها، با وجود کم بودن شان، غنیمت اند و آغازی نیک و ستایش‌برانگیز.

اخیرا داکتر هادی رسولی، داکتر محمد یعقوب برومند و آقای حسین جعفری، سه تن از همکاران پیشین من در غرب افغانستان، که در حوزۀ صحت روانی، روانپزشکی، و روانشناسی بالینی، تجارب فراوان دارند، برگردان کتاب «کمک‌های اولیۀ روانشناختی» را تکمیل کرده اند. خرسندم که این کتاب را، با متن جداگانۀ آن به زبان انگلیسی، در اختیار خوانندگان روان آنلاین قرار می‌دهم.

از هر سه دوست و همکار که با تلاش مشترک این کار نیک را به سر رسانده اند، و این نسخه‌ها را برای من فرستادند، سپاس‌گزاری می‌کنم.

لینک دانلود نسخۀ فارسی: https://drive.google.com/file/d/0B216P6bSP84TUndCdHBLM3k1Ums/edit?usp=sharing

لینک دانلود نسخۀ انگلیسی: https://drive.google.com/file/d/0B216P6bSP84TODlTRWVmWkpGT2s/edit?usp=sharing

درباره‌ی اسماعیل درمان

اسماعیل درمان، ماستر روانشناسی بالینی و مدیر وبسایت روان آنلاین است. شما می‌توانید از طریق صفحۀ «تماس با ما» یا صفحۀ فسبوک روان آنلاین به او و گروه کاری روان آنلاین پیام بفرستید. خوانندگانی که نمی‌خواهند نام شان ذکر شود این را در پیام خود مشخص کنند. گروه روان آنلاین به حفظ هویت خوانندگان احترام می‌گذارد.

یک نظر

  1. عالی بود.
    سایت فوق العاده ای دارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.